Eğitimde Biz De Varız Projesi

Eğitimde Biz De Varız Projesi

Eğitimde Biz De Varız Projesi, Samsun'un Vezirköprü ve Alaçam ilçelerinde okulu terk etme riski taşıyan kız çocuklarının farklı kariyer yolculukları hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlanması  ve  nitelikli eğitime devam etmeleri konusunda fırsat eşitliğinin desteklenmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Sabancı Vakfı  2022 Hibe Programı tarafından desteklenen Projemizin ortaklarımız arasında Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Samsun Şubesi, Samsun Muhtarlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği yer almaktadır.

Çocuk yaşta evlilik, birçok yerde olduğu gibi Samsun’da da özellikle kız çocuklarını etkileyen ve çok yönlü ele alınması gereken toplumsal bir sorundur. Bu soruna yol açan en önemli unsurlardan biri de çocukların eğitime devam edememesidir. Bu doğrultuda; okulu terk etme riski taşıyan kız çocuklarının farklı kariyer yolculukları hakkında bilgi sahibi olmalarının sağlanması, eğitim ve mentorluk süreçleriyle güçlendirilmesi, başarılı rol model kadınlarla buluşmalarını sağlayacak olan Projemiz 12 ay devam edecektir.

Eğitimde Biz De Varız Projesi hakkında bilgi almak için lütfen https://www.ebvap.com.tr adresini ziyaret ediniz.