Güvenli Kentler İçin Daha Çok Eşitlik Daha Çok İzleme Projesi İçin Bir Aradaydık

Güvenli Kentler İçin Daha Çok Eşitlik Daha Çok İzleme Projesi İçin Bir Aradaydık

AB tarafından desteklenen CEİDİzler Hibe Programı kapsamında finanse edilen Güvenli Kentler İçin Daha Çok Eşitlik Daha Çok İzleme Projesi kapsamında proje uygulama ortaklarımız ve il temsilcilerimiz ile bir araya geldik.
Toplantıya, Poje başvuru sahibi Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği adına Hicran Karadoğan Kınık tarafından yapılan açılış konuşması ile başlandı. Hemen arkasından proje ortaklarımız ve il temsilcilerimizin kendini ve kurumunu kısaca tanıtmasıyla devam eden toplantı da Hicran Karadoğan Kınık ve Kent Konseyleri Birliği Derneği temsilcisi Gülay Aktaşçı tarafından Projenin amacı, hedefleri, faaliyetleri, uygulama takvimi ve 7 ilde yapılacak kapasite güçlendirme eğitimleri hakkında bilgilendirme yapıldı.
Ayrıca Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy tarafından Kent Konseyleri Birliği Derneği’nin kuruluşu ve çalışmaları hakkında, Belgin Kadıoğlu tarafından ise Karadeniz İlleri Kadın Platformu Samsun Derneği ve Samsun’daki kadın çalışmaları hakkında katılımcılara kısa bir bilgi verildi.
Oldukça verimli geçen toplantıda,  bilgilendirme sonrası söz alan il temsilcilerimizden (yerel kolaylaştırıcılarımız) gelen sorular cevaplandırılarak, uygulamaya yönelik görüş ve öneriler ele alındı.

Geri Dön