CEİD İZLER Projesi, Deneyim Paylaşım Toplantısına katıldık.

CEİD İZLER Projesi, Deneyim Paylaşım Toplantısına katıldık.

Karadeniz Yeni Ufuklar Derneğimiz, CEİDİzler Projesi kapsamında verilen izleme yapan sivil toplum örgütlerinin deneyimlerini aktardıkları deneyim paylaşımı toplantısına katıldı.
8 Ocak Cuma günü ERG Politika Analisti Yeliz Düşkün’ün ERG’nin çalışma alanları, amaçları, yararlandıkları izleme metodolojileri, izleme yaparken karşılaştıkları sorunlar ve izlemenin yarattığı etkiler üzerine gerçekleştirdiği kapsamlı sunumuyla ilk günü tamamlanan deneyim paylaşımı toplantısı, 9 Ocak Cumartesi günü CEİD üyesi ve Uzmanı Doç. Dr. İlknur Yüksel-Kaptanoğlu’nun CEİDizler Projesinin İzleme Yaklaşımını anlatması ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Merkezi Koordinatörü Dr. Hasan Akcan’ın CEİM E-Kütüphane ve Veri Portalı’nı diğer örgütlere tanıtmasıyla tamamlandı.
CEİDizler projesi kapsamında, izleme yapan örgütlerin deneyimlerini birbirlerine aktarmaları ve toplumsal cinsiyete duyarlı izleme yaklaşımının diğer örgütlerin çalışma alanlarına da aktarılmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen deneyim paylaşımı toplantıları önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Geri Dön